• +370 604 97069
  • info@magicmode.lt

Vestuvės su trupučiu magijos. Interviu portalui apievestuves.lt

Paskelbta | rugpjūčio 4, 2014 | geras | Komentarų nėra
vilniuje
Visi jaunieji organizuoja savo šventę, kad ši būtų kuo įsimintinesnė ir nori, kad vestuvių svečiai taip pat turėtų gilų prisiminimą. Vestuvių muzikantai kartais nepateisina lūkesčių, o ir originalumas puikus šventės akcentas. Paskutiniu metu į šventes pradėti kviesti iliuzionistai, šventei suteikiantys magijos bei šarmo ir paliekantys įspūdį svečiams. Kalbame su iliuzionistu Modestu, jau ilgą laiką užsiiminėjančiu magija.

Kiek metų užsiimate iliuzionisto amatu?

Profesionaliai dirbu jau dešimtus metus, per šį laiką sukaupiau nemažą bagažą patirties ir žinių, atradau savitą stilių. Visa tai leidžia klientams pasiūlyti aukštos kokybės pasirodymus ir suteikti jiems geriausias emocijas.

Kaip dažnai jus kviečia į vestuves?

Vasarą vestuvės sudaro didžiausią dalį renginių ir darbo tikrai netrūksta. Vis dėlto jaunieji ruošiasi šventei ir atlikėjų ieško šiek tiek anksčiau nei žmonės, organizuojantys gimtadienį ar kitą šventę. Taigi artėjant vasarai lieka vis mažiau galimybių rasti iliuzionistą šventei – datos jau būna rezervuotos prieš keletą mėnesių. Rekomenduočiau iliuzionisto paieškų neatidėti paskutinės savaitės planams.

Kaip manote, kada vestuvių iliuzionistai pradėjo populiarėti Lietuvoje?

Prieš gerus šešerius metus išgirsti apie iliuzionistą vestuvėse vis dar buvo pakankamai keista ir neįprasta. Laikai keičiasi, vestuvių iliuzionistai populiarėja visame pasaulyje, džiugu, kad pasaulinės tendencijos neaplenkia ir Lietuvos. Labai smagu, kad žmonių požiūris į iliuzionistus keičiasi. Žmonės jau pamatė, kad mago programa vestuvių šventėje yra nuotaikinga, intelektuali, nepaliekanti abejingų pramoga. Be to, iliuzionisto pasirodymas gali būti labai lankstus ir prisitaikyti prie bet kokios situacijos – dovanoti geros nuotaikos dozę didžiausiame vestuvių vakarėlyje ar subtiliai paįvairinti jaukią šeimos šventę.

Ko labiausiai pageidauja jaunieji, nusprendę pasikviesti jus į šventę?

Labai paprasto dalyko, kad būtų linksma ir kad į pasirodymus būtų įtraukiami svečiai. Šiuos pageidavimus visada stengiuosi išpildyti 120 procentų. Išskirtinių pageidavimų nebūna daug, dažnai žmonės ateina jau girdėję mano klientų rekomendacijas ir manimi pasitiki, šiek tiek pabendravę sukuriame šventės viziją ir ją įgyvendiname. Žinoma, yra ir tokių vestuvių organizatorių, kurie tiesiog man atsiunčia šventės scenarijų, kur numatytas mano pasirodymo laikas, kai paklausiu, kokio pasirodymo norėtų, jie tiesiog atsako: „Modestai, tu išmanai savo darbą, kaip visada padaryk, kad būtų gerai“ – toks pasitikėjimas tikrai džiugina.
Jaunieji kartais pageidauja mažiau triukų kortomis, tačiau per pirmą susitikimą parodau tokį triuką ir šio pageidavimo nebelieka. Manau, kad svarbiausia yra išsirinkti tinkamą atlikėją, ir jeigu pabendravus žmogus Jums patiks, greičiausiai patiks ir tai, ką jis darys.

Kokius pasirodymus siūlote vestuvių šventei?

Visada atsižvelgiu į svečių skaičių, erdvę ir pačią šventės koncepciją, todėl darbo stilius gali būti įvairus. Mano arkliukas yra bendravimas su publika iš arti, kai triukai vyksta prieš pat publikos akis ar net pačių žiūrovų rankose, tai gali būti pasirodymas vienoje vietoje, vaikštinėjimas prie stalelių ar žmonių grupių. Taip pat siūlau ir sceninę/kamerinę magiją, kai pasirodymai vyksta scenoje arba tiesiog šiek tiek toliau nuo publikos. Be abejonės, ir į tokio tipo pasirodymus taip pat galima ir, manau, net būtina įtraukti žiūrovus.

Ar esate susidūręs su labai įnoringais sutuoktiniais, kurių norus būtų sunku ar neįmanoma išpildyti? Ką darote tokiu atveju?

Vestuvių šventės organizavimas visgi yra šioks toks stresas, vieniems didesnis, kitiems mažesnis, visi jaunavedžiai svajoja apie tobulą šventės išpildymą, todėl įnoriai ir reiklumas yra suprantami. Visada įsiklausau į jaunųjų pageidavimus ir pasiūlau geriausiai Jų šventei tinkantį pasirodymą.
Iliuzijos mene nėra nieko neįmanomo, tereikia sugalvoti, kaip tai padaryti. Galima padaryti viską – iš nieko sukurti vestuvinį tortą, į orą pakelti nuotaką ar pradanginti limuziną… Tačiau tokiems išskirtiniams pasirodymams reikia ruoštis gerokai iš anksto.

Kada sulaukėte pirmo kvietimo į vestuves?

Pirmieji mano pasirodymai buvo verslo renginiuose ir privačiuose įmonių vakarėliuose, tuomet apie iliuzionistą vestuvėse mažai kas pagalvodavo. Tikrai nepasakysiu tikslios datos, bet kai pirmą kartą mane pakvietė į vestuves, supratau, kad žmonės mane kviečia į svarbiausią savo gyvenimo dieną, todėl jaučiau labai didelę atsakomybę. Kaip ir pirmą kartą, taip ir dabar – vestuvės man yra šventė, kuriai skiriu ypatingą dėmesį. Džiaugiuosi galėdamas prisidėti prie magiškiausios dienos kūrimo ir visada linkiu, kad ši nuostabi šventė nepasikartotų.

Kuo (kokiais fokusais) dažniausiai stebisi vestuvių dalyviai?

Praktika sako, kad publiką labiausiai žavi triukai, vykstantys prieš pat stebėtojų akis ar net jų pačių rankose. Manau, kad tokie efektai yra stipriausi ir ilgiausiai išlieka žmonių atmintyje. Kai kurie žmonės gali būti nusiteikę skeptiškai dėl sceninių triukų – specialios dėžės, veidrodžiai, magnetinės virvės… Nepaisant tokios nuomonės, sceniniai pasirodymai gali būti labai gražūs, jautrūs ir įtaigūs.

Kokia erdvė tinkamiausia jūsų pasirodymams vestuvėse? O galbūt erdvė nesvarbu?

Iliuzionistas yra pakankamai universalus atlikėjas – tai viena iš priežasčių, kodėl jie vestuvėse tampa vis populiaresni. Iliuzionistas gali įsitekti praktiškai bet kokioje erdvėje ir atsižvelgiant į visas detales (atvira ar uždara erdvė, svečių skaičius ir jų išsidėstymas…) galima paruošti geriausiai vestuvių šventei tinkantį pasirodymo variantą.

Ar pasiruošimas pasirodymui reikalauja papildomų detalių bei investicijų vestuvių šventės erdvėje?

Dažnai klientai klausia, ko dar reikės?, Aš visada sakau, jog svarbiausia, kad jūs mane matytumėte ir girdėtumėte. Magija iš arti (ang. Close-up magic) daugiau nieko nereikalauja, todėl šis žanras yra pats populiariausias daugumoje renginių. Žinoma, sceniniams pasirodymams gali reikėti daugiau garso įrangos, papildomo apšvietimo, stalų, kėdžių, galų gale ir pačios scenos. Apšvietimas ar kiti specialieji efektai (dūmai, sniegas, vėjas) gali sukurti ypatingą pasirodymo atmosferą, tačiau jie dažniausiai nebūtini.

Ar galite teigti, kad iliuzionistai vestuvėse – nauja vestuvių šventės tendencija?

Be abejonės, kaip minėjau, pasaulyje tai ne naujiena, bet dideliais žingsniais pirmyn ši tendencija žengia ir pas mus. Tiek aš, tiek mano kolegos nuolat kviečiami į vestuves visoje Lietuvoje ir netgi užsienyje.

Kiek kainuoja skirtingi jūsų pasirodymai?

Sudėtinga atsakyti, nenorėčiau tiksliai įvardyti kainų, nes jos kinta priklausomai nuo užsakovo pageidavimų, pasirodymo stiliaus, trukmės, bet preliminariai jos gali svyruoti nuo 500 Lt iki 1500 Lt, dažniausiai pasitaikantis standartas yra apie 700–800 Lt. Žinoma, jei klientas turi išskirtinių pageidavimų ir nori, kad iliuzionistas dirbtų ilgesnį laiką, paruoštų ypatingą pasirodymą ar atkeliautų į kitą šalį, kaina bus didesnė. Mano patarimas: nesivaikykite mažiausios kainos, rinkitės profesionalumą ir patirtį. Kaip pasirinkti tinkamai? Paprasčiausiai pasikliaukite nuojauta ir rekomendacijomis.
2014-08-04    Autorius: Živilė Gudaitytė
www.apievestuves.lt

Palikti atsiliepimą

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas viešai.